A fémsziluett versenyszámok fémből készült állatalakok (csirke, disznó, pulyka, kos) nagytávolságból való ledöntését jelenti. A célokat állványokon, emelvényeken helyezik el, és csak akkor érvényes a találat, ha a cél leesett a tartóról. A nagy távolság szó szerint értendő, hiszen nagy kaliberű puska esetén 500 méter, míg nagy kaliberű pisztolyok esetén 200 méter a távolság. A sport vonzereje egyrészt a kihívásban áll, hiszen igen nehéz viharos erejű szélben 500 méterről eltalálni egy 53 cm magas kost, másrészt viszont nincsenek értékelési problémák, viták, az eredmény mindenki számára azonnal ellenőrizhető: leeset, vagy sem.
A sziluett lövészet kezdetei Mexikóba nyúlnak vissza, amikor élő állatokra való nagytávolságú céllövészettel mulatták az időt a versenyzők.
1948. Don Gonzalo Aguilar támogatásával megrendezik az első versenyt, de már fémből készült célokra Mexico City-ben, nagy kaliberű- és kiskaliberű puska valamint kiskaliberű pisztoly versenyszámokkal. A sziluett lövészet megszületik.
1967. Megrendezik az első nagy kaliberű puska versenyt Arizonában. Roy Dunlap megalkotja az első szabálykönyvet.
1975. Elgin Gates átalakítja a szabályokat kézlőfegyverekre (pisztoly, revolver).
1976. Elgin Gates vezetésével megalakul az IHMSA (International Handgun Metallic Silhouette Association – Nemzetközi Kézifegyver Fémsziluett Egyesülés)
1987. Új sziluett kategóriákat hoznak létre.
1989. A sport elérte Európát, és létrehozzák saját szervezetüket, megszületik az AETSM (Association Européenne de Tir sur Silhouettes Métalliques), amely Európai szinten szervezi a versenyeket. Jelen pillanatban tizenhárom tagországgal rendelkezik.
1992. A sziluett lövészet elterjedt az egész világon, de a szabályok eltérőek. Létrehozzák az IMSSU-t (International Metallic Silhouette Shooting Union). Az IMSSU felügyeli a sportot az egész világon, és egységesítette a szabályokat. Jelen pillanatban 22 tagországgal rendelkezik (Ausztrália, Ausztria, Belgium, Brazília, Csehország, Dánia, Finnország, Franciaország, Németország, Magyarország, Olaszország, Írország, Hollandia, Új-Zéland, Norvégia, Dél Afrika, Sri Lanka, Svédország, Svájc, Egyesült Királyság, USA, Zimbabwe).
Az IMSSU kétévente rendez világbajnokságokat, az eddigiek sorrendben: 1994. Franciaország, 1996. Dél-Afrika, 1998. Finnország, 2000. Ausztrália, 2002. Franciaország, 2004. Dél-Afrika, 2006. Dél-Afrika.
Magyarországot 2001-től kezdődően az IMSSU-ban a Magyar Dinamikus Lövészsport Szövetség képviseli. A Franciaországban 2002-ben megrendezett világbajnokságon már képviseltettük magunkat, ahol a résztvevők tisztességesen helytálltak. Szövetségünket az a megtiszteltetés érte, hogy 2003-ban megrendezhette a 13. Európa bajnokságot. A verseny helyszíne a Hajdúhadházi katonai lőtér volt, ahol több mint 200 versenyző 500 versenyszámban nevezett, és jó hangulatban zajlott le a verseny, sőt a magyar csapat (Jeneiné Kossár Anikó, Tóth Imre, Schreirich Béla) kiskaliberű puska versenyszámban harmadik helyezést ért el. A sport hazai fejlődését nemileg akadályozza, hogy nem rendelkezünk megfelelő lőtérrel a nagy kaliberű versenyszámokhoz, hiszen erre csak 200 illetve 500 méteres pályák alkalmasak, ilyenek pedig polgári használatban tudtommal nincsenek hazánkban. A kiskaliberű pályák 100 méteres távolsága is sokszor gondot okoz, ezért a szövetség engedélyezte rövidebb távokon is a célfelállítást. A sport elterjedése és a lövészet népszerűsítése érdekében 2003 végén megtörtén a légfegyveres szabályok hazai viszonyokra való átalakítása, megalkotása, amely remélhetőleg még több fiatal sportolót hódít majd meg a sziluett lövészet számára.

Nagykaliberü pisztolyos lövő speciális testhelyzetben, mögötte segítője.

Az Európa Bajnokság emblémája

a nagykaliberü szolgálati pisztoly, kiskaliberü pisztoly, kiskaliberü puska és légfegyver cél